TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Skausminga Karaliaus pabaiga: „Lakers“ sezoną užbaigė paskutinių sekundžių šūvis

„Denver Nuggets“ klubas antrą sezoną iš eilės sudaužė „Los Angeles Lakers“ gerbėjų širdis. Vėl paskutinėmis sekundėmis triumfavę NBA čempionai penktosiose Vakarų konferencijos pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijos rungtynėse 108:106 (28:24, 22:29, 31:26, 27:27) įveikė „Lakers“ klubą ir eliminavo jį iš tolesnės kovos laimėdami seriją 4-1.

Denverio ekipos pergalę jau antrą kartą šioje serijoje nulėmė pergalingas Jamalo Murray metimas.

Kanadietį prieš rungtynes kamavo blauzdos skausmas, dėl kurio jis net galėjo praleisti susitikimą, tačiau ant parketo vis dėlto išbėgęs gynėjas likus 3,6 sek. pataikė metimą iš vidutinio nuotolio ir išplėšė dramatišką „Nuggets“ pergalę.

Pergalingą metimą jis pataikė ir antrajame serijos mače, kai jo šūvis su sirena lėmė Denverio pergalę 101:99.

„Nuggets“ varžovus iš Los Andželo eliminuoja jau antrą sezoną paeiliui: pernai pakeliui link titulo jie triumfavo 4-0.

Kaip ir tada, taip ir dabar „Lakers“ buvo arti varžovų per visas ketverias pralaimėtas rungtynes, bet galiausiai pritrūko kvapo ir sėkmės.

Penktajame serijos mače „Nuggets“ geriau užbaigė pirmąjį ketvirtį, kai spurtavo 10:0 ir laimėjo jį 28:24, bet „Lakers“ atsakė atkarpa 12:0 antrajame kėlinyje ir išsiveržė į priekį 41:34. Įpusėjus mačui svečiai iš Kalifornijos pirmavo 53:50.

Po ilgosios pertraukos jie buvo nurūkę ir 9 taškais (69:60), bet „Lakers“ situaciją apsunkino Anthony Daviso patirta peties trauma.

Nors 16 taškų iki traumos surinkęs aukštaūgis tęsė rungtynes nepaisydamas skausmo, jis per likusį susitikimo laiką pelnė vos 1 tašką ir nepriminė savęs.

Tuo pasinaudoję „Nuggets“ dar trečiajame kėlinyje spurtavo 19:5 ir perėmė iniciatyvą – 79:74.

„Lakers“ sugebėjo išlikti rungtynėse ir ketvirtojo kėlinio lemiamomis minutėmis žengė koja kojon su varžovais, kol LeBronas Jamesas likus 26 sek. rezultatą išlygino sumesdamas dvi baudas.

Visgi lemiamoje atakoje J.Murray neklydo, o savo atsakui 3,6 sek. dar turėję „Lakers“ nieko susikurti nebespėjo – Los Andželo komandos treneris Darvinas Hamas jau buvo panaudojęs visas minutės pertraukėles, tad Taureanui Prince'ui teko atlikti desperatišką metimą per pusę aikštės, kuris tikslo nepasiekė.

J.Murray nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias – per 40 minučių pelnė 32 taškus (8/18 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ į priekį tempė 39-erių L.Jamesas, kuris žaidė net 44 minutes, pelnė 30 taškų (8/14 dvit., 3/7 trit., 5/7 baud.), atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius.

Šis pasirodymas užbaigė jau 21-ąjį sezoną Karaliaus karjeroje. Jei žais ir ateinančiame sezone, LeBronas pagal jų skaičių susilygins su Vince'u Carteriu, kuris iki šiol vienintelis NBA lygoje rungtyniavo net 22 metus.

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Nuggets“ susikaus su „Minnesota Timberwolves“ klubu, kuris gan netikėtai lengvai 4-0 susitvarkė su „Phoenix Suns“.

Šios ekipos atkrintamosiose žaidė ir praėjusiame sezone, kai pirmajame etape 4-1 laimėjo „Nuggets“.

Denverio klubas į konferencijos pusfinalį pateko 13-ą kartą per 48 metus, kai žaidžia NBA lygoje. Vakarų finale „Nuggets“ žaidė penkis sykius, o NBA finale rungtyniavo vienintelį sykį – pernai, kai pirmą kartą tapo lygos čempionais.

„Nuggets“: Jamalas Murray 32 (8/18 dvit., 5/10 trit., 7 rez. perd.), Michaelas Porteris 26 (5/7 trit.), Nikola Jokičius 25 (11/16 dvit., 20 atk. kam., 9 rez. perd., 7 kld.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 30 (8/14 dvit., 3/7 trit., 11 rez. perd., 9 atk. kam.), Austinas Reavesas 19, Anthony Davisas 17 (8/11 dvit., 15 atk. kam.), Rui Hachimura 15, D'Angelo Russellas 14 (2/10 trit., 6 rez. perd.).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti